FILOZOFIA SPA
VILLA BUKI:

Potężne, mocno zakorzenione w ziemi drzewa są obrazem siły budzącej mistyczne skojarzenia. Według wierzeń niektórych kultur drzewo jest wyobrażeniem axis mundi (osi kosmicznej) – pień stanowi filar świata, a niebo opiera się na gałęziach. Korzenie natomiast przebijają ziemię i sięgają wód, na których unosi się nasza planeta. Takie wyobrażenie odnaleźć można m.in. w mitologii nordyckiej.

Morze natomiast stanowi swego rodzaju ogród i środowisko życia dla wielu organizmów, a także źródło substancji o niezwykłych właściwościach. Tutaj znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do pielęgnacji urody, ale i zdrowia. To właśnie z morza pochodzą proteiny, sole mineralne, witaminy czy oligoelementy o zbawiennym wpływie na ludzki organizm. Nadmorski klimat wykorzystywany jest od lat w celach leczniczych i terapeutycznych.

Takiej przestrzeni wyciszenia, piękna i relaksu dla zmęczonych codziennością zmysłów nie znajdą Państwo nigdzie indziej. Villa Buki w Jastrzębiej Górze inspiruje się bogactwem okalającej natury oraz energią drzew. Dlatego weekend w Spa nad morzem umożliwi nie tylko odprężenie, ale także regenerację naturalnych sił witalnych, poprawę kondycji, wyglądu oraz samopoczucia. W naszej willi możesz skorzystać z kompleksowej oferty zabiegów z zakresu odnowy biologicznej opartych na naturalnej energii produktów.

W BUKOWYM GAJU: Buk to drzewo o bardzo pozytywnej energii. Pomaga się wyciszyć, odstresować i osiągnąć wewnętrzny spokój. Poprawia również zdolność koncentracji oraz pobudza krążenie. Czerpiąc z magicznej mocy drzew to, co najlepsze, stworzyliśmy autorskie zabiegi sygnowane ekstraktami z buku oraz minerałami, które pozwolą odbyć mistyczną podróż do krainy piękna.